Gjoks organik pule dhe fasule jeshile

Receta që prezantojmë sot është për të gjokse pule organike dhe fasule jeshile Të shoqërojë. Isshtë një recetë shumë e shëndetshme sepse përfshin si perimet ashtu edhe kontributin e proteinave që na ofron pula. Gjinjtë e pulës janë zakonisht një përbërës themelor, veçanërisht në dietat e atletëve dhe njerëzve që duan të humbin peshë, por të mos humbin masë muskulore. E mira e kësaj pule, përveç që është një mish që mezi na siguron kalori (është shumë e lehtë në yndyrë) është se është 100% organike dhe me rreze të lirë, me të cilën sigurohemi që nuk është tepruar të rritet më shpejt.

Isshtë një recetë shumë e thjeshtë për tu realizuar siç do ta shihni më poshtë dhe duhen shumë pak përbërës. Nëse dëshironi të dini se si shijojnë ato bishtajat e shijshme, vazhdoni të lexoni më poshtë.

Gjoks organik pule dhe fasule jeshile
Zemrat organike të pulës dhe bishtajat që ju ofrojmë sot është një recetë e shkëlqyeshme për ata që mbajnë dietë sot

Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: mish
Shërbime: 1

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 3 fileto organike të gjoksit të pulës (me madhësi mesatare)
 • 300 gramë fasule jeshile
 • 2 hudhra të bardha
 • ½ qepë
 • Piper i zi
 • Pluhur i hudhrës së bardhë
 • Kripë
 • Vaj ulliri

Preparación
 1. Në një tigan shtojmë një shi me vaj ulliri dhe nxehtësinë. Kur të jetë shumë nxehtë shtojmë edhe gjinjtë e pulës dhe ne i bëjmë ato para dhe mbrapa, për t'iu përshtatur konsumatorit.
 2. Në një tigan tjetër, ndërkohë, shtoni një shi tjetër vaj ulliri dhe skuqni hudhër të bardhë dhe gjysmë qepë mirë prerë gjithçka në feta shumë të holla. Kur të jetë skuqur, shtoni bishtajat dhe përzieni çdo grimë. Vendosim zjarr mesatar dhe shtojmë pak kripë, piper i zi dhe hudhër pluhur. Ne trazojmë përsëri dhe e lëmë të bëhet për disa 15 minuta në nxehtësi mesatare.
 3. Sapo të kemi bërë të dyja gjërat, duhet vetëm të pjatë dhe të shijojmë. Bon fitim!

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 450

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   asdf dijo

  Pule e thate me fasule te thata. Cila ka qenë një recetë universitare pa nocione gatimi.