Brownie në filxhan në 2 minuta

Brownie në filxhan

El çokollatë Shtë një eliksir për shumicën e të gjitha grave, nuk e di se çfarë ka që të tundon në çdo kohë. Një racion i caktuar (1 ose 2 ons në ditë) çokollatë çdo ditë është i shëndetshëm për çdo lloj personi, por me këtë mango të shijshme ka pak shije.

Brownie në filxhan në 2 minuta
Për ditët kur ne nuk shohim kalori dhe ndiejmë vetëvlerësim të ulët dhe kemi nevojë për marrje kalorish çokollate, unë e paraqes këtë brownie në filxhan, të bërë në vetëm 2 minuta. Brownie është një brownie shumë me lëng, e shkëlqyeshme për mëngjes dhe meze, ose vetëm për gjithçka.

Author:
Kuzhina: Americana
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 vezë.
 • 1 lugë gjelle vaj luledielli.
 • 2 lugë qumësht.
 • 3 lugë sheqer.
 • 3 lugë pluhur kakao.
 • 2 lugë miell.
 • Nocilla (dekoroj).

Preparación
 1. Para së gjithash, ne duhet të zgjedhim një turi i gjerë i rrumbullakët, në mënyrë që brownie të zgjerohet pa u mbështjellë përgjatë anëve të kupës.
 2. Në këtë turi do të rrahim një vezë dhe do të shtojmë përbërësit e lëngshëm, domethënë vaji i lulediellit dhe qumështi, për të trazuar përsëri me energji.
 3. Pastaj ne do të shtojmë Përbërësit e thatë, E kam fjalën për miellin, sheqerin dhe pluhurin e kakaos. Ne do të trazojmë mirë me një pirun derisa të marrim një krem ​​të trashë pa gunga.
 4. Më në fund, ne do ta prezantojmë atë në mikrovalë në të lartë për 2 minuta. Pas kësaj kohe, do ta lëmë të pushojë në të njëjtën mikrovalë për disa minuta më shumë që të mos ulet shumë. Ne do ta heqim atë, do të kalojmë mbi muret me një dantella dhe do të kthehemi derisa të dalë brownie, dhe ne do ta shoqërojmë atë si një nocilla.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 467

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Por dijo

  Pershendetje rosa! mos u shqetësoni, ka edhe alternativa për furrën. Ndiqni këtë lidhje http://www.lasrecetascocina.com/2013/06/14/brownie-de-chocolate-con-nueces-buenisimo-es-poco/

  Përshëndetje dhe faleminderit që na ndiqni !!

 2.   Patricia aguirre dijo

  Shkëlqyeshëm! Unë dua çokollatë dhe kalori? Bah. !!

 3.   Patricia aguirre dijo

  A mund të bëhet me miell misri ose oriz?

 4.   Joan dijo

  Me pluhur kakao, e keni fjalën për atë të markës cola-cao? Apo për një çokollatë në një filxhan si vlerë? Nuk është e qartë për mua.
  Ju faleminderit!