Fasulet e njoma të sallatuara me hudhër dhe kërpudha të reja

Perimet janë shijshme që asimilohen aromat në mënyrë të përsosur, duke ofruar një grup të shkëlqyeshëm aromash. Dhe meqenëse tashmë e dini që më pëlqen të provoj gjëra të reja, ditën tjetër bleva fasule jeshile, për t'i përgatitur ato në një mënyrë tjetër.

recetë e gatshme për sautë me fasule jeshile me hudhër dhe kërpudha
Pastaj ata dolën bishtajat e sallatuara me hudhër dhe kërpudha. Nuk është aspak keq dhe pasi rezultati më pëlqeu shumë, këtu është receta për ata që inkurajohen ta provojnë.

Ne blejmë disa gjëra dhe si gjithmonë ne organizojmë kohën.

Shkalla e Vështirësisë: i lehtë
Koha e përgatitjes: 30 - 40 minuta

Përbërësit për dy persona:

  • 500g fasule jeshile
  • 200g kërpudha natyrore
  • 1 tufë hudhër
  • kripë


përbërësit bazë për skuqjen
Si është logjike ne fillojmë zierjen e fasuleve për t’i bërë gati kur duam t’i kalojmë. I vendosim në ujë të bollshëm dhe pak kripë.

Nga ana tjetër, ne prerë kërpudha të prera dhe copa hudhër, për të shijuar, ato nuk duhet të jenë shumë të rregullta.

përbërësit e sautimit
Kur t’i kemi gati të dy gjërat mund të fillojmë me skuqjen, aq e thjeshtë sa vendosja e fasuleve në tigan që kemi bërë kërpudhat dhe hudhrat.

I lëmë të kalojnë për pak kohë në mënyrë që të dy palët të mbarsen me aromë dhe të fillojmë të përgatisim pjatat dhe qiellzën.

recetë e gatshme për sautë me fasule jeshile me hudhër dhe kërpudha
Siç mund ta shihni, receta është e thjeshtë dhe Përveç kësaj, konsumi i yndyrnave është minimal, një fakt i rëndësishëm për të gjithë njerëzit në përgjithësi, por veçanërisht ata që janë dietikë.

Mos harroni, imagjinata për pushtet, Sepse kur dikush bën një dietë, monotonia e lodh qiellzën dhe kjo bën që ne të ndalojmë duke ndjekur vendosmërisht regjimin.

Unë vetëm duhet t'i uroj ata Ju befte mire.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.