Domatet në skarë me Djathë të Bardhë

Kur arrin vera nuk ka asgjë më të mirë se të hahet pak dhe shëndetshëm, në mënyrë që të mos mbingarkoni trupin, se ai tashmë ka mjaft me nxehtësinë që të mund t'i japim ushqime të rënda dhe të dendura. Logjikisht kjo duhet të bëhet gjatë gjithë vitit, por pa dyshim që vera është koha më e mirë për të filluar.

recetë e përfunduar e domateve të pjekura në skarë me djathë të bardhë
Sot do të përgatisim një recetë ideale për kohën, disa domate të pjekura në skarë me djathë të bardhë. Simpleshtë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe shija është e shijshme.

Shkalla e Vështirësisë: i lehtë
Koha e përgatitjes: Minuta 10

Përbërësit:

 • 1 domate e madhe
 • 1 porcion djathi te bardhe
 • lloj
 • kripë

përbërësit themelorë të recetës
Epo, ne tashmë kemi përbërësit, kështu që le të merremi me përgatitjen e kësaj ëmbëlsie të shijshme.

Ne prerë domate te prera, Unë kam vendosur përbërës vetëm për një person, por mund të shkallëzohet proporcionalisht.

feta domate të pjekura në skarë
VendosëmAnshtë një hekur për t’u ngrohur dhe kur është gati ne vendosim feta për t'u bërë.

Ne rastin tonë shtojmë erëza për shije Bimë provansale. Por gjithashtu kombinohet me rigon ose rozmarinë.

djathë të bardhë të prerë
Kur ta kemi domaten, djathin e presim në feta dhe tani mund të mbledhim pllakën.

Ne vendosim një fetë domate me erëza dhe një djathë sipër. Sasi e vogël me erëza, pak kripë dhe e kemi gati për shije.

recetë e përfunduar e domateve të pjekura në skarë me djathë të bardhë
Mua më mbetet vetëm t’ju ​​uroj fat dhe të shijoni shijen. Të thjeshtë, të shpejtë dhe të shëndetshëm, mund të kërkojmë pak më shumë nga sobë. Mos harroni se duhet të ushqehemi shëndetshëm në mënyrë që trupi të mos na dëmtojë në të ardhmen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Botë dijo

  Recetë shumë e mirë! Zakonisht e bëj me rigon dhe është e shijshme ^ _ ^

  Brohoritje:)

 2.   Alma dijo

  Çfarë recete të mirë ummm unë tashmë e dëshiroj atë!

 3.   lola dijo

  cfare djathi eshte

 4.   pemë palme dijo

  Me PalmeroAceite de Oliva Gourmet në Meksikë, receta juaj do të mbetet unike dhe shëndeti juaj gjithashtu do të përfitojë.

 5.   pemë palme dijo

  Me PalmeroAceite de Oliva Gourmet në Meksikë, receta juaj do të mbetet unike.