Sekreti i derrit për birrë me ratatouille mollë

Si të bëhesh si "Kiko" dhe të mbash llojin

Sepse comer shëndet dhe shumë e shijshme është e mundur, sot ne kthehemi në ngarkesë me një recetë e re stili i # gatim i ngadalte (gatuaj ngadalë, duke shijuar dhe shijuar çdo hap). Si gjithmonë, ne shkojmë një hap më tej në gropat e qiellzës dhe e kthejmë sekretin tipik me ratatouille në një të mrekullueshme recetë sekrete nga mishi i derrit te birra me mollë ratatouille. 

Hidhni vetes një gotë verë të bardhë, vendosni një listë dëgjimi të qetë Spotify dhe lidhni platformën tuaj ... sepse le të fillojmë!

Sekreti i derrit për birrë me ratatouille mollë
Kjo është një recetë për të përkëdhelur vijën dhe qiellzën. Një dietë e ekuilibruar nuk duhet të jetë sinonim i torturës, por një justifikim më shumë për t'u bashkuar me kënaqësitë e #slowcoocking dhe për të hequr qafe aq shumë sa kjo recetë për një sekret erotik dhe nëse jo tregoni këtë sekret të mrekullueshëm të mishit të derrit në birrë me ratatouille të Apple

Author:
Kuzhina: Tradicionale
Lloji i recetës: Mish
Shërbime: 4

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
Sekreti i birrës:
 • Vaj ulliri
 • 600 gram mish derri, sekret iberik
 • 1 kanaçe birrë
 • Kripë e trashë
ratatouille:
 • 1 kungull i njomë
 • 1 qepë
 • 1 mollë
 • 1 spec i kuq
 • 1 spec jeshil
 • 1 patëllxhan
 • 3 karota
 • 1 filxhan domate të integruar
 • 1 lugë sheqer
 • 1 lugë gjelle kanellë
 • Kripë
 • Vaj ulliri

Preparación
Për sekretin e birrës:
 1. Ngrohim furrën në 220º për 15 minuta
 2. Me një thikë bëjmë prerje në mënyrë diagonale në pjesën e sekret derri (për t'u siguruar që është deri në pikën)
 3. Ne shënojmë pjesën e sekretit në skarë (me një pikë vaj) derisa të dy pjesët të marrin ngjyrë kafe të artë dhe të futen në furrë në një tabaka termo rezistente. Sezoni me kripë të trashë, shtoni 2 lugë çaji vaj ulliri të virgjër dhe një spërkatje birre. Importantshtë e rëndësishme të mos e ulni fuqinë në 10 minutat e ardhshme.
 4. Pas 10 minutash ne e zvogëlojmë fuqinë në ¾ – afërsisht 170º–.
 5. Pas 15 minutash e nxjerrim për ta kthyer mishin dhe e kthejmë copën në furrë ku do ta lëmë edhe për 15 minuta.
Për ratatouille me mollë
 1. Ne prerë të gjitha perimet dhe mollën në kube shumë të vogla,
 2. Marrim një tigan me pak vaj ulliri dhe kaurdisim qepën. Pasi të jenë pjekur dhe skuqur, shtojmë mollën derisa të skuqet gjithashtu dhe shtojmë pjesën tjetër të përbërësve që të gatuhen.
 3. Ne shtojmë një majë të kripës dhe kanellës (kjo i jep asaj një prekje të pabesueshme) dhe domate të grira.
 4. Ne i përziejmë përbërësit plotësisht për të siguruar që lëngjet dhe aromat të lidhen mirë dhe le të gatuhen gjithçka së bashku për afërsisht Minuta 20.
 5. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ngrohë.
 6. Ne pjatë dhe voila! a recetë e shëndetshme dhe e shijshme për dietë e shëndetshme dhe e ekuilibruar

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 379


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ENRIQUE dijo

  GOJA IME BEN UJ J SI SHIKON FOTO-N G, SHKUAR T TO BAKEJ. FALEMINDERIT PER RECETEN