Mojito

Një pije e pasur dhe e zjarrtë ideale për ditët e freskëta të dimrit. Bëhet shumë e lehtë dhe me pak përbërës.

Përbërësit

30 centimetra kub lëng limoni të shtrydhur fllad
100 centimetra kub rum
1 gota ujë mineral me gaz
12 gjethe mente të freskëta
8 lugë çaji sheqer

Përgatitja:

Në një blender vendosni sheqerin, gjethet e mentës të lara dhe të thata më parë, lëngun e limonit, ujin mineral të gazuar dhe rumin, përziejeni gjithçka shumë mirë derisa të integrohet dhe më pas shërbejeni në gota të vogla.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Gonzalo martinez dijo

    Shkoni në La Destileria, atje ata bëjnë një pije të quajtur Tequilibrio që është e shijshme, ka shumë marka dhe lloje tequilash në atë vend, me cilësi shumë të mirë, i rekomandoj të shkojnë me miqtë sepse atmosfera është shumë relaksuese dhe e rehatshme, përveç edhe kuzhina është e shijshme.