Kallamar Artistik me Vjenigretë Lemon dhe Hudhër

Sot do të përgatisim një delikatesë të shijshme, tradicionale por moderne. Disa kallamar të shijshëm plot aromë që do të na bëjnë të shijojmë në maksimum përbërësit e detit. Po flasim për disa kallamarë të shijshëm.

recetë e përfunduar e kallamarit artistik me vinaigretë limoni dhe hudhre
Receta jonë e sotme ka të bëjë me Kallamar Artistik me Vinaigrette Hudhër Lemon. Si gjithmonë ne bëjmë pazar dhe organizojmë kohën për të përgatitur recetën tonë për sot.

Shkalla e Vështirësisë: i lehtë
Koha e përgatitjes: Minuta 30

Përbërësit:

 • 2 kallamar me madhësi të mirë për person
 • 1 limon
 • ajo
 • majdanoz
 • kripë dhe vaj

përbërësit e recetave

Ne tashmë kemi përbërës të gatshëm tani duhet vetëm të merremi me bërjen.

prerje kallamari
Como Ju mund ta keni vërejtur se quhet kallamar artistikIdeja është që të ofrojmë një prezantim tjetër, ne do të pastrojmë kallamarin dhe me një thikë brenda dhe me një tjetër për të prerë ne bëjmë disa shenja në njërën anë.

kallamar i pjekur në skarë
Tani kemi vendosur një tigan për të ngrohur dhe shtuar kallamarët me pak kripë dhe vaj.

Nga ana tjetër ne përgatisim vinaigretën, emulsifikimin e lëngut të limonit me pak kripë, hudhër dhe majdanoz, aroma është e veçantë.

vinaigretë me hudhër limoni
Kur kemi kallamarët gati i vendosim në një enë dhe i spërkasim me vinaigretë në mënyrë që të mbarsen me aromën.

recetë e përfunduar e kallamarit artistik me vinaigretë limoni dhe hudhre
Ne tashmë e kemi gati recetën, pa shtuar më shumë ju uroj fat të mbarë dhe që ju të shijoni këtë delikatesë të pasur dhe të veçantë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   grafales ana lucrecia rodriguez dijo

  burri im dëshiron që unë ta përgatis Oriz me karkaleca Kam nevojë për një recetë