Supremat e pulës së sinapit

Kjo recetë e shijshme për supremenë e pulës të pjekur me mustardë është një mundësi e shkëlqyeshme për t’u shijuar gjatë fundjavës, pasi ato janë të thjeshta për t’u bërë dhe mund të shoqërohen me një sallatë me perime të freskëta sezonale ose sipas zgjedhjes suaj.

Përbërësit:

6 pule supreme
lëng prej 2 limonësh
3 dientes de ajo
2 lugë mustardë
2 lugë salcë soje
Kripë dhe piper për shije

Përgatitja:

Sezoni i parë supremja me kripë dhe piper dhe në një tas përzieni lëngun e limonit, salcën e sojës, mustardën, thelpinjtë e hudhrës të copëtuar imët dhe më pas përhapni supremen e pulës në të dy anët.

Nxehni një skarë ose një tigan dhe rregulloni ato supreme. I lini të gatuhen për disa minuta në secilën anë dhe në fund, hiqini dhe shërbejini menjëherë me garniturën e zgjedhur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.