Sallatë frutash të lehta

Ne do të përgatisim një ëmbëlsirë të shëndetshme me sallatë të freskët frutash të freskëta për tu provuar në fund të drekës ose darkës, duke qenë një përgatitje që mund ta përgatisni paraprakisht dhe ta rezervoni në frigorifer deri në momentin e konsumimit.

Përbërësit:

1 kilogram fruta të freskëta
1 lugë ëmbëlsues i lëngshëm
lëng prej 2 limonësh
200 gram kos natyral të skremuar
1/2 lugë çaji me thelb vanilje

Përgatitja:

Vendosni të gjitha frutat e freskëta të qëruara dhe prerë në copa të vogla në një enë. Shuaj me lëng limoni dhe shtoni ëmbëlsuesin e lëngshëm.

Pastaj mbuloni përgatitjen me kosin e skremuar të përzier më parë me thelbin e vaniljes dhe futeni në frigorifer për gjysmë ore. Në fund, përzieni mirë përbërësit dhe shërbejeni sallatën e frutave në gota të gjata.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.