pancakes

petulla.jpg

Kjo është një recetë shumë e pasur për petullat, të cilat janë si waffles por më të imta.

Përbërësit:

Vezë 2

1 filxhan miell vetë-ngritës

1 1/2 filxhan qumësht

1 lugë gjelle vaj.

Udhëzimet: Përzieni vezët dhe qumështin, shtoni miellin pak nga pak derisa të ketë një masë të imët, pasi të keni mbaruar shtoni vajin dhe gatuajeni në një tigan me teflon, shtoni një lugë gjelle të përzierjes në tigan dhe gatuajeni. Lëreni të gatuhet derisa të brumi është gatuar, mund të mbushet me ndonjë bllokim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

37 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   facundo dijo

  Përgatitni recetën tuaj dhe shikoni se si dalin unë shpresoj se mirë sepse jam i uritur, përshëndetje

 2.   niçja dijo

  hai faleminderit që më shpëtove, vërtet duhej të gjeja recetën për takimin e sotëm.
  thank you very much

 3.   Johana dijo

  mmm ... Nuk e di nëse i besoj recetës suaj ...

  Më duket se kanë kaluar 3 orë, mielli i zakonshëm, sasia e domosdoshme e qumështit,
  Unë vajin ??? JO, gjalpë tiganin dhe pa vaj !!
  Do të keni rezultate më të mira !!!!
  😉 puthje

 4.   Miguel Antonio dijo

  shume, shume faleminderit salvast
  nga një uri e tmerrshme, ata ishin gjithashtu shumë të lehtë për t'u gatuar dhe ata dolën
  ri-shijshme,
  mirupafshim!.!

 5.   me motren tende dijo

  shtoni 8 litra qumësht 5 vezë 6 lugë tharëse arine
  1/4 gjalpë i shkrirë dhe një majë kripe

  KAM PANQEQE P THER T WH GJITHA FQINJN: A

  🙂

 6.   sofia dijo

  Chee kjo re mirë pankekee mirë Unë nuk jam në moshë ligjore por nuk më intereson heh mirë ju dërgoj një puthje recetën fenomenale

 7.   Alicia dijo

  Pershendetje, si jeni
  faleminderit për ndihmën tuaj!!!!!

 8.   loli dijo

  🙂 ha kjo recetë është më e mira sepse është shumë e shijshme, e dua

 9.   MARIA DELOURDES RAMIREZ dijo

  ISshtë një recetë e thjeshtë, dhe është një shkretëtirë e pasur, por si mund të zëvendësoj miellin laudant për ekuivalentin e saj.
  PYETJE SHT THE NJ SJT SI FLETI I GJYMIT, NIJI I GJYKS.
  FALEMINDERIT

 10.   magal dijo

  Faleminderit për gjithçka, më nxore nga telashet e mëdha pasi unë kam për të pushtuar të dashurin tim për ushqimin dhe ai prej kohësh më kërkoi këtë recetë

 11.   titi dijo

  dhe se panqeqet e pasura më bëjnë të dëshiroj të ha një nga ata. i cili e ka përgatitur për ta ndjekur atë

 12.   beelu dijo

  Ata dolën gjysmë të hijshëm 🙁 por ishin të pasur
  puthje

 13.   marinely dijo

  keto petulla ishin shume te shijshme 😀 😀: D ;; mamaja ime dhe familja ime janë më të mirët që bëjnë të gjitha llojet e recetave duke përfshirë edhe këtë :) :) ;;; Ata janë chff më të mirë në të gjithë botën.

 14.   Paul dijo

  Hapi 1: përzieni 2 vezë me qumësht dhe sheqer sasinë e nevojshme Hapi 2: shtoni miellin e zakonshëm 000 dhe për të provuar 1 tbsp pluhur kakao përzieni gjithçka derisa të jeni gati
  Hapi 3: hidhni pak vaj në një tigan dhe shpërndajeni në të gjithë tiganin në mënyrë që petulla të mos ngjitet
  Hapi 4: gatuaj petullën dhe ktheje atë me një pirun ose në mënyrën profesionale duke ngritur tiganin.
  Mirupafshim, ata shkojnë mirë

 15.   Anita dijo

  pershendetje: Shpresoj te jene te pasur, sepse nuk dinim cfare te benim me njembedhjete, mirupafshim

 16.   ADRIANA dijo

  E DUA RECETIN E LEHTSISHT NUK E DI SI T CO GATUAM DHE DUKET SI RECETAT E THJESHTA. NE RREGULL, FALEMINDERIT

 17.   jenni, greiska, engjëll dijo

  mmm ... petullat janë të mira por ato i përmbahen kërcimit por janë me yndyrë të mirë

 18.   Michelle dijo

  ato janë të pasura dhe të shijshme

 19.   ana elizabeth gonzales gomez dijo

  Epo, këto petulla janë një kënaqësi për mua.

 20.   MARU dijo

  NGA 10 !!!!!!!!! VETEM P FRFUNDUAR DHE TAPAS DUKE SHIKUAR SPKEKTUALE, Mielli I GJETHT I BAKNI SO SOFT T DUKET… T… THJESHT AND DHE… DO T SE SHIKOJM T NESOMR SI FILETROHEN!

 21.   Monica dijo

  Uff !! Kisha uri por ti me shpetove djal !! Ne ju falënderojmë shumë, mua dhe shoqen time Pepa

 22.   Tomas dijo

  petulla ka 2 ose 3 vezë, miell dhe qumësht, sasia e nevojshme!

 23.   margarita dijo

  Faleminderit vërtet, më duhej ta impresionoja të dashurin tim me këtë 🙂 shumë të lumtur

 24.   miliiiii dijo

  ha, kam si kedan shpresoj qe bn sepse me duket sikur gatuaj dicka te re oq nuk me pelqen qe jane shume te kufizuara me pelqejne topolake topolake

 25.   esdras miguel mbretërit e luanit dijo

  keto petulla jane soooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ...

 26.   Carlos dijo

  Petullat bëhen me gjalpë, jo me vaj. Përqindja e qumështit dhe miellit duhet të jetë e barabartë (1 filxhan qumësht për secilën filxhan miell). Receta e botuar nuk ekziston.

 27.   sofia dijo

  Rri e shijshme

 28.   Susyna dijo

  Sekreti i petullave të bëra mirë është se brumi duhet të “pushojë” të paktën gjysmë ore, pasi t’i ketë bërë.

 29.   Sophie dijo

  GUUAUUU !! PANQEQEST M G FUNDI RIKUISS
  VAJZA IME I B TON TO SI T SHIKOJ EDHE SPektakolare ,,, T TO MOS B MN T W GABUAR, E BIDNI ME K RT R RECIPER QENI FANTASTIKE
  Puthjet dhe FALEMINDERIT !!

 30.   nonim dijo

  receta e petullave eshte bere mire

 31.   dritë dijo

  për sa njerëz është?

 32.   Khalid Ali (Cheff) dijo

  Gjëja është e thjeshtë ... receta është dhënë mirë dhe për ata që thonë ndryshe, kuptohet sepse ka mënyra të ndryshme për ta bërë atë, por me të njëjtët përbërës ... E vetmja gjë që ndryshon është në qëndrueshmërinë e brumë ... Dhe unë këshilloj për ata që duan petulla pak më të ëmbla, shtoni 1 ose 2 lugë (madhësi TE) me thelb vanilje ... Faleminderit
  PS: receta është e besueshme.

 33.   michelle suyet dijo

  Ata ishin të shijshëm për mua, dhe ndryshe nga receta tradicionale, këto janë me gëzof. Unë isha në gjendje të bëja 6 petulla mesatare brumi (4 më të trasha dhe dy më të holla, duke iu përshtatur darkave).
  Receta është e vlefshme.

 34.   MILLU VILLARROEL dijo

  Isha e shijshme, faleminderit ... KISSES

 35.   Kevin Saavedra Quiros dijo

  Recetë SHUMY e mirë, shumë e shijshme !!

 36.   Yesenia zurita dijo

  I dashur ata janë të shijshme ose ata ishin të pasur për mua, të vijnë një shaka shumë të vogël
  mirë reseta

 37.   Kevin dijo

  Ata dolën pak të djegur por në fund gjithçka mirë good Faleminderit shumë !!!