Kalori të ulëta: molla e mollës në termomiks

Për të gjithë ata njerëz që duhet të ndjekin një dietë me pak kalori, propozimi është që të përgatisin një lakër freskuese molle duke përdorur ndihmën madhështore të siguruar nga termomix për përgatitjen e saj.

Përbërësit:

2 mollë jeshile të prera në copa
2 limona të mëdhenj, qëruar dhe prerë në copa
300 cc ujë
2 lugë ëmbëlsues i lëngshëm
kube akulli, sasia e nevojshme
gjethe mente, për zbukurim

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në gotën thermomix përveç ujit dhe akullit dhe programoni 30 sekonda me shpejtësi 4. Shtoni disa kube akulli dhe programoni 3 minuta me shpejtësi maksimale.

Pastaj shtoni ujin dhe disa kube akulli. Programoni në shpejtësinë 5 derisa të shtypen të gjithë përbërësit. Në fund, shërbejeni mollën në gota të gjata dhe zbukurojeni me gjethe mente të freskëta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Mabel dijo

    Unë e bëra këtë gojëmjaltë me thermomix dhe ishte e mrekullueshme, është një para dhe pas me këtë makinë, faleminderit për kontributet.