Biftekët e derrit me qepë

Këto biftekë të pasur derri bëjnë 4 racione, ideale për të shoqëruar një verë të mirë të bardhë.

Isshtë një recetë e lehtë për t’u bërë, pasi për fillestarët në kuzhinë, shkon shumë mirë e shoqëruar me sallata dhe zbukurime me perime.

Përbërësit

4 biftek derri
1 rigon vaj ulliri
Dilni sipas dëshirës tuaj
1 lugë majdanoz të copëtuar
3 qepë të prera në julien të imët
Mielli sasinë e kërkuar

Preparación

Vendosni një spërkatje me vaj ulliri në një tigan dhe lëreni të nxehet mirë, ndërkohë kaloni churrasquitos të mishit të derrit përmes miellit dhe sa të jetë nxehtë tiganja dhe vaji shtoni biftekët, pastaj lini mënjanë 15 minuta dhe kthejeni, në atë kohë shtoni qepë dhe lini 10 minuta të tjera duke trazuar qepët herë pas here.

Bëni mirë biftekët dhe qepët, shtoni majdanozin, lëreni për 5 minuta më shumë dhe shërbejeni të nxehtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.