Milanesas me kungull te njome te rrumbullaket

Milanesat e kungujve të rrumbullakët janë një ushqim i shëndetshëm dhe ushqyes për të gjithë anëtarët e familjes për të shijuar gjatë drekës ose darkës me mundësinë e vendosjes së një fete domate dhe djathi të freskët ose kripë porte për t'i bërë ato më të shijshme dhe t'i grindni për disa minuta në furrë .

Përbërësit:

6 kunguj të njomë
Vezë 3
2 lugë djathë të integruar
Kripë dhe piper për shije
hudhër të grirë dhe majdanoz, për shije
bukëpjekje, sasia e nevojshme

Përgatitja:

Pritini kungulleshkat në feta me trashësi rreth një centimetër dhe rrahni vezët në një enë, shtoni hudhrën e grirë dhe majdanozin, kripën dhe piperin dhe djathin e grirë. Për këtë përzierje, kaloni fetat e kungujve dhe më pas mbulojini ato me copa buke.

Shpërndani milanesat në një enë pjekje të lyer me pak vaj dhe i gatuajini në një furrë të moderuar. Pasi të jenë gatuar, mund të shtoni fetat e domates, djathin e zgjedhur dhe t'i grijnë për disa minuta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.