Kalori të ulëta: Garniturë me fasule jeshile

Unë do t'ju mësoj se si të përgatisni një vakt të shijshëm në mënyrë që ta shijoni atë si një zbukurim, duke përbërë një mundësi tjetër dhe duke e përfshirë në dietën tuaj me kalori të ulët si një shoqërues i pulës, peshkut ose viçit.

Përbërësit:

500 gramë fasule jeshile
1 filxhan qumësht të skremuar
50 gram djathë të integruar (me pak kalori)
Kripë dhe piper për shije
arrëmyshk, një majë

Përgatitja:

Së pari hiqni këshilla nga bishtajat dhe gjithashtu telat. Më pas lajeni dhe gatuajini në një tenxhere me ujë, por hiqini kur të jenë akoma të forta. I kullojmë dhe i vendosim përsëri në tenxhere.

Përzieni qumështin e skremuar me djathin e integruar dhe shtojeni atë tek bishtajat. Sezoni me kripë, piper dhe arrëmyshk për shije. Tjetra, mbuloni tenxheren dhe gatuajeni përgatitjen në zjarr të ulët për 10 minuta, duke e përzier herë pas here. Pasi fasulet të jenë zbutur, hiqeni tenxheren nga zjarri dhe mund t’i shijoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.