Kalori të ulëta: viçi i pjekur me lëng mishi

Kjo recetë e thjeshtë për viçin e pjekur me salcë është veçanërisht e përshtatshme për të gjithë ata që janë në dietë me pak kalori ose mirëmbajtje.

Përbërësit:

1 bisht i butë, peceto ose vithe e ligët
3 lugë vaj
200 cc supë e dhjamosur
200 gram djathë krem ​​i lehtë
Kripë dhe piper, një majë

Përgatitja:

Zbehni mishin shumë mirë dhe vendoseni në një fletë pjekjeje dhe e sezoni me një majë kripe dhe piper. Pastaj shtoni supë me yndyrë dhe gatuajeni derisa të zbutet.

Tjetra, përzieni lëngun nga gatimi i mishit së bashku me djathin krem ​​të lehtë në një tenxhere dhe gatuajeni për 5 minuta. Pritini mishin në fileto të holla dhe renditeni në një enë dhe spërkateni sipër me salcën. Në fund, shërbejeni mishin të shoqëruar me një pjesë të zgjedhjes suaj të sallatës me perime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.