Vezë të fërguara me spinaq me patate dhe djathë dhie

Vezë të fërguara me spinaq me patate dhe djathë dhie

Çfarë të shpëtuar janë të fërguarit, sa e lehte eshte pergatitja e tyre dhe sa te shijshme jane. Për këtë spinaq i fërguar qe propozoj sot kam shtuar edhe patate dhe djath dhie, per ta bere nje pjate unike per darke. Nuk ju pëlqen ta provoni?

Vezë, spinaq, patate dhe djathë dhie; Pak më shumë përbërës përveç këtyre do të nevojiten për të përgatitur këtë pjatë që mund ta shijoni për mëngjes, drekë ose darkë. Një e mirë fetë dolli Është e vetmja gjë që do t'ju duhet për ta shoqëruar.

Dëshironi të dini se si e bëra atë? Pastaj unë ndaj me ju hap pas hapi të thjeshtë. Dhe është për ta përgatitur atë nuk nënkupton ndonjë vështirësi dhe është relativisht i shpejtë. Mua personalisht më pëlqen t'i bëj skramblet në nxehtësi mesatare duke i trazuar vazhdimisht përbërësit, por nëse jeni me nxitim, gjithmonë mund ta përshpejtoni procesin.

Receta

Vezë të fërguara me spinaq me patate dhe djathë dhie
Mësoni se si të përgatisni këtë përzierje me spinaq me patate dhe djathë dhie. Një propozim i shpejtë dhe i lirë për darkat tuaja
Author:
Lloji i recetës: vezë
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • Vezë 2
 • 60 g spinaq i freskët
 • 1 patate e vogel
 • 2 feta djathë dhie
 • një majë kripe
 • Një majë piper i zi i bluar
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
Preparación
 1. Qëroni patatet, i prisni në kubikë dhe i skuqni deri sa të marrin ngjyrë të artë në një tigan ose tigan të thellë. Më pas i kullojmë dhe i rezervojmë.
 2. atëherë i rrahim vezët në një tas dhe i rregullojmë ato.
 3. Në një tigan vendosim pak vaj, ngrohim në zjarr mesatar dhe Kaurdisni spinaqin e grirë disa sekonda.
 4. Më pas shtojmë patatet dhe vezët e rrahura dhe përzieni me një shpatull vazhdimisht derisa pothuajse të vendoset.
 5. Për të mbaruar shtoni djathin e dhisë grimcuar, përzieni dhe shërbejeni menjëherë.
 6. Kemi shijuar përzierjen me spinaq me patate dhe djathë dhie të ngrohtë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.