Omeleta të mbushura me oriz dhe serrano

Petulla te mbushura

L omleta franceze Ato përgatiten shumë shpejt dhe lehtë, dhe bëhen një darkë shumë e shijshme për të vegjlit në shtëpi. Sidoqoftë, sot i kemi përgatitur me një prekje të re, duke e mbushur me oriz të bardhë dhe proshutë Serrano dhe duke e veshur me pak salcë gaucho.

La salcë gaucho Isshtë një salcë tipike nga Argjentina dhe përdoret më shumë për mish dhe barbekju, megjithëse sot doja t'u shtoja një prekje këtyre tortillave me këtë salcë të shijshme.

Përbërësit

 • Vezët
 • Proshutë Serrano.
 • Oriz i bardhe.
 • Salcë Gaucho.
 • Kripë.
 • Vaj ulliri

Preparación

Së pari, ne do të kryejmë tortilita. Për ta bërë këtë, rrahni 2 vezë, shtoni pak kripë dhe shtoni atë në një tigan të nxehtë me pak vaj ulliri. Ne përhapim vezë në tigan për ta bërë atë mjaft të sheshtë.

Petulla te mbushura

Më vonë, kur të kemi bërë të gjithë dhe pak të ngrohtë, do ta vendosim në një sipërfaqe të sheshtë dhe do ta bëjmë mbushje me përbërës. Së pari, salca gaucho, pastaj orizi, sipër një fetë proshute Serrano dhe, së fundi, një fetë djathë.

Petulla te mbushura

Më në fund, marrim një nga skajet dhe shkojmë duke u rrotulluar lart dhe duke shtypur të gjithë tortillitën, derisa të merrni një rrotull uniforme. Për ta përfunduar, do ta ngrohim në një sanduiç derisa të shohim që djathi është shkrirë pak.

Më shumë informacion - Rajs i bërë në shtëpi me tre kënaqësi, Oriz i bardhe

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Petulla te mbushura

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 257

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.