Omeletë me spinaq me hudhër

Omeletë me spinaq me hudhër, ideale për një darkë të lehtë. një pjatë e thjeshtë, e pasur dhe e shpejtë. Omeleta është një pjatë e thjeshtë por shumë e dashur pasi kujt nuk i pëlqen një omëletë franceze? Diçka kaq e thjeshtë dhe aq e mirë.

Ka tendencë të pëlqehet nga pothuajse të gjithë dhe kombinohet me të gjithë përbërësit që ata duan të vënë si perime, mish, djathëra, kërpudha ... .. Një recetë që ju nxiton në çdo kohë pasi është një produkt që zakonisht nuk mungon në shtëpi Kush nuk ka vezë dhe patate?

Epo, nëse një pjatë e pasur dhe e plotë, ideale për një darkë dhe nëse e duam pa hudhër, na mbetet vetëm t’i bëjmë me spinaqin ose perimet që na pëlqejnë më shumë. Veryshtë shumë i mirë dhe i plotë.

Omeletë me spinaq me hudhër
Author:
Lloji i recetës: Filluesit
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 pako spinaq
 • Vezë 4
 • 1-2 thelpinj hudhre
 • Vaj dhe kripë
Preparación
 1. Për të përgatitur omletën e spinaqit dhe hudhrës, do të fillojmë me larjen e spinaqit. Hudhrën e presim shumë të grirë.
 2. Vendosim një tigan, me nja dy lugë vaj ulliri, shtojmë hudhrën e grirë.
 3. Kur fillon të marrë ngjyrë shtojmë spinaqin. Vendos mjaft që atëherë ata nuk qëndrojnë në asgjë. Skuqini të gjitha së bashku derisa të shtohet spinaqi, shtoni pak kripë. Në 5 minuta ata janë.
 4. Rrahim vezët në një tas me pak kripë, shtojmë spinaqin e skuqur me hudhrën, i përziejmë.
 5. Në të njëjtën tigan që kemi skuqur spinaqin, shtojmë një lugë vaj dhe shtojmë përzierjen e tortilave.
 6. Kur të shihni përreth se është gatuar, ne do ta kthejmë dhe do ta përfundojmë. Nuk është e nevojshme ta lini gjatë për ta bërë lëng.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.