Tortillat e tërshërës me krem ​​kakao për mëngjes

Tortillat e tërshërës me krem ​​kakao

Do ta keni të vështirë ta besoni se sa e thjeshtë dhe e shpejtë është përgatitja e tyre tortilla me tërshërë. Do t'ju duhen vetëm katër përbërës dhe 20 minuta nga koha juaj për ta përgatitur. Dhe pasi të jenë mbaruar, mund të argëtoheni duke i mbushur me kombinimin e përbërësve që ju pëlqejnë më shumë.

Zgjodha t'i mbushja me krem ​​bajamesh dhe çokollatë, një kombinim ideal për mëngjes. Mund ta bëni edhe me avokado të grirë, domate të pjekura të prera në kubikë, kremra arra, humus... ka shumë mundësi të ëmbla dhe të shijshme për të zgjedhur.

Ndoshta petulla e parë nuk do të dalë aq mirë sa do të dëshironit, por është çështje praktike. Çelësi i suksesit është përdorimi i a tigan jo ngjitës dhe jini të durueshëm: çdo petull e bëni mirë nga njëra anë përpara se t'i ktheni. Nuk do t'i hani të gjitha? I ruajmë në një enë hermetike në frigorifer dhe i konsumojmë të nesërmen.

Receta

Tortila me tërshërë me avokado dhe domate, një darkë e thjeshtë
Këto tortilla me tërshërë janë shumë të lehta për t'u bërë dhe pranojnë mbushje pafund. Provojini për mëngjes me krem ​​kakao dhe arra.

Author:
Lloji i recetës: Filluesit
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 100 g thekon tërshëre
 • 250 ml. me ujë të ngrohtë
 • Kripë
 • Piper i zi
 • Vaj ulliri
 • Krem me bajame dhe kakao

Preparación
 1. Thërrmojmë thekonet e tërshërës me ujë të ngrohtë, pak kripë dhe piper derisa të arrihet një përzierje homogjene.
 2. pastaj, lyejmë me yndyrë një tigan, jepni nxehtësi dhe hidhni një lugë brumë në të.
 3. E lëmë tortilën të bëhet mirë nga njëra anë në zjarr mesatar dhe më pas e kthejmë me kujdes që të piqet nga ana tjetër.
 4. Ndërsa i bëjmë (dalin gjashtë tortilla) i rezervojmë të stivuara në një pjatë për t'i mbajtur të ngrohta.
 5. për t'u shërbyer atyre, shtrojmë kremin me kakao dhe bajame në secilën prej tortillave me tërshërë palosim dhe shijojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.