Topa kungulli

Përbërësit:
300 g kungull
160 gr miell
Vezë 2
2 lugë djathë parmixhano të integruar
Një majë arrëmyshk
1/2 paketim pluhur pjekje
Kripë
Vaj ulliri për skuqje

Përpunimi:
Pastroni dhe prerë kungullin. Gatuajeni në ujë, përziejeni në një pastë dhe lëreni të ftohet.
Në një enë përzieni purenë e kungullit me 2 të verdha veze, djathin Parmixhano, miellin e situr, arrëmyshkun dhe gjysmë qese maja. Përziejini mirë dhe në fund shtoni 2 të bardhat e ngurta të vezëve me një kripë.
Nxehni vajin, me një lugë merrni pak përzierje dhe me ndihmën e një luge tjetër formoni një top, vendosni topin në tigan. Skuqni disa topa në të njëjtën kohë derisa të marrin ngjyrë kafe të artë. Kullojeni në letër kuzhine dhe shërbejeni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.