Kungull i njomë dhe tigan me vezë, një darkë e mrekullueshme

Kungull i njomë dhe tigan me vezë
Sot propozoj një darkë e thjeshtë për të shijuar gjatë javës, një tigan me kunguj të njomë dhe vezë. Një recetë e shpejtë, e lirë dhe pse të mos them, e shijshme. Përbërësit janë ato që mund të shihni dhe hap pas hapi nuk nënkupton ndonjë vështirësi. Hajde, nëse vërtet dëshiron ta provosh, nuk ke asnjë justifikim!

Nuk ka nevojë të komplikoni veten për të shijuar një darkë të shijshme. Ka ditë, në fakt, kur njeriu as nuk mund dhe as nuk dëshiron të përfshihet. Dhe kjo recetë është e mrekullueshme për të mos hequr dorë nga një darkë e mirë në ato raste. Një mandolinë, një tigan dhe katër përbërësNuk do t'ju duhet asgjë tjetër për ta përgatitur.

Ju mund të luani në këtë recetë me erëzat që ju pëlqejnë më shumë ose dëshironi të shtoni. Me këtë rast jam limituar që kungull i njomë t'i rregulloj me kripë dhe piper të zi dhe në momentin e fundit kam shtuar pak djathë të grirë, pak. Por ju mund të përfshini paprika të ëmbël ose të nxehtë.

Receta

Kungull i njomë dhe tigan me vezë
Kjo tigan me kunguj të njomë dhe perime është një mundësi e shkëlqyer për darkë. E thjeshtë, e shpejtë dhe e shijshme, nuk do të përtoni kurrë ta gatuani.
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • ½ kungull i njomë
 • 1 vezë
 • 1 lugë djathë i grirë (i imi i kuruar)
 • Kripë
 • Piper i zi
 • Vaj ulliri
Preparación
 1. Hidhni pak vaj në një tigan.
 2. atëherë prerë me mandolinë kungull i njomë dhe i vendosim në tepsi pak të mbivendosur në vija ose në formë spirale.
 3. I rregullojmë me kripë dhe piper, e ngrohim tiganin dhe i kaurdisim deri sa kungull i njomë fillojnë të marrin ngjyrë kafe në bazë.
 4. Pastaj, shtoni vezën në njërën anë.
 5. Mbulojeni tiganin dhe gatuajeni të gjithën për disa minuta në zjarr të ngadaltë derisa veza të jetë pothuajse e fortë.
 6. Në atë moment, shtojmë djathin dhe gatuajmë atë që duhet që të shkrihet.
 7. E shijuam tiganin e kungujve dhe vezëve me një copë bukë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.