Thjerrëzat me perime dhe patate

Ne do të përgatisim disa thjerrëzat me perime dhe parata, një pjatë e shëndetshme, me pak yndyrë dhe shumë e mirë. Një pjatë me thjerrëza shumë e thjeshtë për t’u përgatitur.

Një pjatë e plotë që mund të shtohet në perimet që na pëlqejnë më shumë, shtova disa patate në copa të vogla, ato mund të hiqen. Ju gjithashtu mund të shtoni disa erëza për t'i dhënë asaj më shumë aromë.

Ne mund të përfitojmë dhe të bëjmë më shumë sasi dhe të ngrijmë.

Thjerrëzat me perime dhe patate

Author:
Lloji i recetës: perime
Shërbime: 4

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 400 gr thjerrëzat
 • 2 patate
 • 1 copë piper i kuq
 • 1 spec jeshil
 • 2-3 artichokes
 • 2 zanahorias
 • 1 Cebolla
 • 1 avion vaji
 • 1 lugë çaji paprika
 • P lugë çaji qimnon të bluar
 • Kripë

Preparación
 1. Qëroni dhe copëtoni perimet në copa të vogla, përveç artichokes.
 2. Vendosim një tavë me një vaj vaj, shtojmë perimet dhe i kaurdisim për disa minuta.
 3. Lajmë thjerrëzat, i shtojmë së bashku me perimet, shtojmë specin e ëmbël, trazojmë gjithçka dhe menjëherë shtojmë ujin derisa të mbulohen dhe pak më shumë ujë.
 4. I lëmë të gatuhen. Pastrojmë angjinaret, heqim gjethet e forta dhe lëmë pjesën më të butë, i vendosim në një enë me ujë dhe limon, shtojmë angjinaret në ujë derisa t’i fusim në thjerrëzat.
 5. Qëroni patatet, lani dhe prerë patatet, kur thjerrëzat kanë marrë 30 minuta, shtoni patatet, artichokes, p lugë çaji qimnon të bluar dhe pak kripë. Nëse është e nevojshme, ne do të shtojmë ujë në tavën e thjerrëzave.
 6. I lëmë të gatuhen derisa të jenë gati patatet dhe angjinaret dhe thjerrëzat gjithashtu.
 7. Ne shijojmë kripë, rregullojmë nëse është e nevojshme.
 8. Nëse thjerrëzat janë shumë të pastra mund të shtypni disa patate me perime dhe thjerrëza, ne i shtojmë përsëri në tavë. Lëreni të gatuhet për disa minuta dhe shërbejeni.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.