Tavë pule jeshile

Hotshtë nxehtë, por ka netë që mund t'i kënaqim vetveten. Nëse po kujdeseni për veten, shmangni gjithmonë përfundimin në sallata të ftohta, pse të mos hani shëndetshëm, natyral dhe me një tenxhere të nxehtë?

Eja shok shkruaj këtë recetë për të ngrënë pa faj

Përbërësit
750 gramë gjokse pule
Gjysmë gotë supë me perime të tendosura
3 dientes de ajo
1 qepë të mesme
4 qepë të njoma
5 degë qepër
2 limonë
4 lugë vaj ulliri
5 racione orizi kafe
Shije kripe dhe piper

proces

Prisni pulën në copa pa lëkurë ose kockë, copëtoni ajó, qepë dhe fshikëz, pastaj shtrydhni limonët, në një tenxhere me vaj të nxehtë, kavardisni qepën dhe qepën e njomë, për 3 minuta, shtoni qepët, limonin dhe sezonin.

Shtoni lëngun dhe pulën, kur vera të avullojë shtoni një gotë lëng pule Laith dhe gatuajeni për 15 minuta. Pasi të ketë mbaruar kjo kohë, vendosni orizin kafe dhe gatuajeni për 5 minuta më shumë.
Kam shërbyer shumë ngrohtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.