Tas mëngjesi me banane, boronica, kos dhe kikirikë

Tas mëngjesi me banane, boronica, kos dhe kikirikë

Sa të pasura dhe praktike janë në verë gota me fruta për mëngjes. Nëse shtojmë edhe pak bulmet dhe pak krem ​​arra si ky, festa shërbehet. Ju pëlqen edhe ju ky lloj mëngjesi? Më pas duhet të provoni këtë tas mëngjesi me banane, boronica, kos dhe kikirikë.

Dhe kush thotë tas thotë pjatë e thellë dhe kush thotë mëngjes thotë rostiçeri. po pse eshte kombinimi i kosit dhe frutave Është në verë një nga ato propozimet e lehta dhe të freskëta që dëshironi gjithmonë. Dhe nëse shtojmë edhe çokollatën? Çokollata dhe frutat shkojnë gjithmonë mirë bashkë, ndaj le t'i shtojmë!

Rezultati është një kombinim i shpejtë dhe i lehtë Per te pergatitur. Nxirrini përbërësit nga frigoriferi, prezantojini... dhe hani. Nuk ka përpjekje për të përgatitur një mëngjes apo rostiçeri të përsosur për fëmijët dhe të rriturit. Shkoni përpara dhe provojeni! Dhe nëse ju mungon ndonjë përbërës, mos hezitoni ta zëvendësoni me një tjetër: kos për djathin e grirë, boronica për mjedra... Bëjeni tuajin!

Receta

Tas mëngjesi me banane, boronica, kos dhe kikirikë
Po kërkoni një mëngjes të lehtë, të shpejtë dhe të freskët? Përgatitni këtë tas mëngjesi me banane, boronica, kos dhe kikirikë.

Author:
Lloji i recetës: mëngjes
Shërbime: 1

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 banane
 • Një bandë e boronicave
 • 1 kos natyral
 • 1 lugë gjelle bujare gjalpë kikiriku
 • 1 ons çokollatë e zezë

Preparación
 1. Qëroni bananen, ne prerë në feta dhe i kemi të montuara pak në gjysmën e pjatës ose tasit.
 2. pranë bananes vendosim boronica dhe nga ana tjetër kosin e rrahur.
 3. atëherë derdhni kremin në një fije kikirikë në kos dhe banane.
 4. Për ta shtuar atë marrim një ons çokollatë, grijeni gjysmën mbi tasin e mëngjesit dhe gjysmën tjetër hidheni mbi kosin.
 5. Kemi shijuar tasin e mëngjesit me banane, boronica, kos dhe kikirikë të freskët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.