Të bardhat e vezëve të rrahura

Të bardhët e rrahura deri në dëborë

Të bardhët e rrahura deri në dëborë

Ju e dini, të bardhat e vezëve të rrahura në pikën e borës njeriu i bën gjithmonë me sy dhe nuk janë kurrë aq të vështirë sa do të dëshironte dikush, por ... Si i bëni ata të duken spektakolarë si ata të gjyshërve tanë? Përgjigja është e thjeshtë ...

Përbërësit

 • 3 të bardha veze
 • 9 lugë çaji sheqer
 • 1 rrahës

Preparación

Para se të përgatitni ndonjë gjë, mbani në mend se përzierësi duhet të jetë i pastër pa asnjë gjurmë yndyre ose gjëra të tjera që mund ta hedhin recetën në dysheme. Pastaj, shtoni të bardhat që nuk duhej të ishin përzier edhe me një majë të verdhë të verdhë veze dhe rrahni pak nga pak, ndërsa në të njëjtën kohë shtoni sheqerin. Ne e rrahim atë kështu me radhë derisa ata të marrin trupin e nevojshëm.

Importantshtë e rëndësishme të mbani mend se për secilën të bardhë ka tre lugë çaji sheqer dhe nëse jeni duke mbajtur dietë mund të vendosni tre pika ëmbëlsues për secilën të bardhë si zëvendësues.

Lërini të përfitojnë nga ju!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   camila dijo

  Më pëlqen gatimi. Dua të di se çfarë mund të marrë teknika e të bardhëve të rrahur në dëborë