Buds mbushur marule

Buds mbushur marule

Ndonjëherë është shumë e vështirë për ne të bëjmë një recetë të shpejtë që, në të njëjtën kohë, është e shëndetshme, pasi është normale që marule të përdoret për ato darka të shëndetshme në dietat e hollimit. Marule vetë është zakonisht pa shije, kështu që sot ne ju japim një ide të shkëlqyeshme për mbushjen e gjetheve të saj.

Kjo mbushje mund të jetë shumë e larmishme, në varësi të ushqimeve që ju pëlqejnë më shumë. Në këtë rast, ne i kemi mbushur ato me vezë dhe ton për ato darka të papritura me miqtë ku tenton të bëhen. meze te shpejta. Me këtë aperitiv jeni të sigurt që do të keni sukses.

Përbërësit

 •  Sythat e maruleve.
 • 2 kanaçe ton.
 • 3 vezë.
 • Vaj ulliri
 • Kripë.
 • Feta proshute.

Për majonezë:

 • 1 vezë.
 • Majë kripe
 • Një spërkatje me uthull ose lëng limoni.
 • Vaj ulliri

Preparación

Së pari, ne do të vendosim gatuaj vezët në një tenxhere të vogël me ujë për rreth 12 minuta. Pas kësaj kohe do t'i ftohim nën çezmën e ujit dhe do t'i qërojmë.

Më vonë, ne do t'i presim këto vezë dhe do t'i vendosim në një tas. Cfare ka me shume, do të hapim kanaçet e tonit, ne do ta eleminojmë vajin nga brendësia e tij duke e kulluar mirë dhe gjithashtu do t'i përfshijmë ato në tas.

Pastaj, ne do të bëjmë një majonezë shtëpi. Në një gotë rrahës, do të rregullojmë vezën dhe majën e kripës, do të fillojmë të rrahim me mikserin dhe do të shtojmë vajin e ullirit pak nga pak, në një rrjedhje të imët, në mënyrë që të lidhet derisa të bëhet cilësi e majonezës arrihet.

Në fund, ne do të shtojmë majonezë në tas dhe do të përziejmë mirë në mënyrë që gjithçka të integrohet. Ne do të mbushim secilën fletë të sythave të maruleve dhe do të vendosim gjysmën e një fete proshutë serrano të mbështjellë për ta zbukuruar.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Buds mbushur marule

Koha totale

Kilokalori për racion 203

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.