Suxhukë me bukë

Suxhukë me bukë

Atje shumë mite rreth suxhukut në mënyrën e shtjellimit të tij, por kjo nuk na pengon të magjepsim si të rriturit ashtu edhe fëmijët. Sidoqoftë, sot ne i përgatisim ato në një mënyrë të veçantë, shumë tipike për vendet e Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës.

Këto suxhuk me këtë brumë të lëngshëm i bëjnë ato a rostiçeri speciale për ndonjë darkë apo ndonjë festë për fëmijë. Në këtë mënyrë, kjo recetë Shtë shumë më tërheqëse për darkat e vogla.

Përbërësit

 • Suxhuk.
 • 1 vezë.
 • 1 lugë gjelle miell.
 • 1 lugë gjelle niseshte misri.
 • 1 lugë çaji maja kimike.
 • Majë kripe
 • Vaj ulliri

Preparación

Së pari, ne do të përgatisim qëlloj e kësaj qëlloj. Në një tas të vogël, ne do të shtojmë një vezë të plotë, miellin, niseshten e misrit, majanë dhe kripën. Ne do të trazojmë mirë me disa shufra manuale derisa të marrim një krem ​​të trashë.

Pastaj, ne do të hapim paketën e salciceve dhe do të futim një nga një në këtë përzierje në mënyrë që ajo të jetë depërtojnë mirë të kësaj kremi të rëndë.

Së fundi, do të skuqim secilën nga sallamet e përplasur në një tigan me shumë vaj të nxehtë. Kur të jenë të arta, do t'i kullojmë në letër thithëse. Kur shërbejmë, mund t’i shoqërojmë me pak majonezë ose salcë rozë.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Suxhukë me bukë

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 347

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ana Klumper dijo

  Sa i pasur, nuk i kisha përgatitur kurrë në atë mënyrë.
  Faleminderit

 2.   mrjamon.com dijo

  Një pintë e hollë, faleminderit për recetën.
  mrjamon.com