Supë e ftohtë me pjepër me proshutë

Krem pjepri me ashkël proshute

një supë e ftohtë me pjepër me proshutë, një fillestar i lehtë dhe i freskët, a pjatë e shëndetshme verore me fruta

Pjepri është një frut shumë i mirë dhe perfekt për ditët e nxehta, pasi përmban shumë ujë, shumë vitamina dhe pak kalori. Për të bërë këtë recetë, është më mirë të jesh i pjekur, kështu që ëmbëlsira e pjeprit dhe aromat e tjera janë një kombinim i mirë.

Supë e ftohtë me pjepër me proshutë
Author:
Lloji i recetës: Filluesit
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • ½ kilogram pjepër
 • 5 lugë krem ​​të lëngshëm
 • Pak arrëmyshk ose piper i zi
 • Pak kripë
 • Rroje proshute të kuruara
 • Vaj ulliri (opsional)
 • Vermut i bardhë (opsional)
Preparación
 1. Ne ndajmë pjepërin dhe heqim farat, heqim disa topa me një lugë ose një lugë çaji dhe rezervojmë.
 2. Prisni pjesën tjetër të pjeprit në copa dhe vendoseni në një tas, me kremin, një majë arrëmyshk ose piper nëse dëshironi dhe pak kripë.
 3. Ne do të shtypim gjithçka, nëse na pëlqen kremi që është më i imët do ta kalojmë përmes kinezëve. Do ta shijojmë me kripë dhe do ta lëmë sipas dëshirës.
 4. Do ta lëmë në frigorifer për disa orë ose derisa të vijë koha për ta shërbyer, duhet të jetë shumë ftohtë.
 5. Kur shkojmë ta përgatisim, marrim disa gota ose në gota dhe do të vendosim disa topa pjepri që kemi rezervuar.
 6. E mbulojmë me kremin shumë të freskët dhe sipër do të vendosim disa shirita proshute, pak top pjepër dhe një pikim vaji nëse dëshironi.
 7. Nëse doni t’i jepni më shumë shije supës dhe nuk ka fëmijë, mund të vendosni disa lugë vermut të bardhë, është shumë mirë dhe i jep asaj një aromë tjetër.
 8. I zgjuar !!!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.