Supë me bajame të kripur

PGRRBRSIT:
150 gr Bajame të thekur (jo të kripura)
1 qepë të mesme
3 lugë gjalpë
1 ujë
Kripë
10 feta bukë të skuqur ose të thekur

P PRGATITJA:
Pulverizoni bajamet dhe rezervoni. Prisni qepën dhe skuqeni atë me gjalpë për 10 minuta (Varoma temp., V.1) Pastaj shtoni bajamet në pluhur dhe kavardisni edhe 3 minuta. Ne përfshijmë ujin dhe kripën, dhe programojmë 12 m. Shpejtësia 2, 100º.
Kur të ketë mbaruar, ne fusim në gotë rreth 10 feta të bukës që do t'i kemi skuqur ose dolli më parë. E lëmë të pushojë në gotë për 10 minuta dhe më pas e shtypim supën shumë mirë. Pushoni për disa minuta dhe shërbejeni shumë të nxehtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.