Spinaq me proshutë

Spinaq me jmaón

Ne e dimë që Popeye do të ishte i kënaqur me këtë recetë, por çfarë lidhje me ju? A të pëlqen spinaq me proshutë? Theshtë gjellë nga e cila ju ofrojmë sot Receta kuzhine. Ne e duam spinaqin: për shkak të përmbajtjes së lartë të hekurit, sepse siguron energji dhe me shumë pak kalori, sepse është një nga ushqimet më të shëndetshme që ka dhe sepse shoqërohet me disa tacos të shijshme të proshutës.

Unë nuk mund t'i rezistoj një pjate të kësaj perime, dhe ju?

Spinaq me proshutë
Shoqërojeni këto spinaq me ca hudhra të skuqura dhe disa tacos proshutë ... isshtë një pjatë që e duam!

Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 2-3

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 kg. spinaq
 • 4 hudhra
 • 100 gr tacos proshutë
 • Vezë 2
 • Vaj ulliri
 • Piper i zi
 • Kripë

Preparación
 1. Në një tigan me një lugë vaj ulliri ne skuqim hudhër në feta të holla. Kur këto të fillojnë të skuqen, shtoni spinaq dhe përzieni. TE mes zjarri.
 2. Kur spinaqit të mbetet pak për të përfunduar gatimin, shtoni tacos proshutë dhe dy vezët. Ne jemi duke bërë një të përziera, duke lëvizur mirë me ndihmën e shpatullave.
 3. Kur të shohim që vezët e fërguara janë përzier mirë me spinaqin, është koha të shtojmë kripë dhe piper i zi për shije, dhe lëreni mënjanë.
 4. Shkoni duke thirrur Popeye tavolina është vendosur!

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 200

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.