Speca Piquillo të mbushur me karkaleca deti dhe mish pule me salcë beshameli

Speca Piquillo të mbushur me mish pule dhe karkaleca deti

Krishtlindja po afron së shpejti, dhe bashkë me të ushqyesja e kokës e të gjithë anëtarëve të familjes për të befasuar darkat. Epo, sot unë e propozoj atë për ata Darka e Krishtlindjeve bëni këto speca të pasur piquillo të mbushur me karkaleca dhe mish pule të larë me një béchamel të shijshme.

L speca piquillo Ata janë të shkëlqyeshëm si një pjatë e parë për Krishtlindje, pasi ato sigurojnë të gjithë energjinë dhe lëndët ushqyese të nevojshme, përveç kësaj, është një pjatë e fuqishme dhe e ngopur. Gjithashtu, ne ju japim atë tafrodiziak oqe i karkalecave.

Përbërësit

 • 1 gjoks pule.
 • 15-20 karkaleca deti të gatuar.
 • 10 speca piquillo.
 • 1/4 qepë.
 • Miell.
 • Qumësht
 • Vaj ulliri
 • Kripë.
 • Majdanoz.
 • Arrëmyshk.

Preparación

Së pari, do ta presim qepën, si karkalecat dhe gjoksin e pulës. Këtë të fundit, do ta gatuajmë në ujë për rreth 20 minuta në nxehtësi të ulët së bashku me 1/2 e një pilule avecrem. Për më tepër, specat piquillo do t’i vendosim në letër thithëse, në mënyrë që të humbin pak ujë.

Pasi gjithçka të jetë copëtuar, ne do të skuqim gjithçka në një tigan me vaj ulliri. Pas rreth 5 minutash, që shohim që qepa është zier dhe pula është bërë plotësisht, do të shtojmë 2-3 lugë miell dhe i kaurdisim mirë. Më pas, do të shtojmë qumështin pak nga pak, pa ndaluar të trazojmë. Shtoni kripë, majdanoz dhe pak arrëmyshk dhe vazhdoni trazimin derisa të merrni një beshameli i trashë.

Në fund, ne do të mbushim specat piquillo me pulë të mbushur dhe karkaleca deti. Ne do t'i vendosim në një enë pjekje së bashku me një shi të vaj ulliri dhe një kovë djathë të integruar gjysmë të shëruar në secilën prej specave piquillo. Do të piqemi rreth 10-15 minuta.

Më shumë informacion - Speca Piquillo të mbushur me besamel, Pashkët e veçantë

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Speca Piquillo të mbushur me mish pule dhe karkaleca deti

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 362

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.