Speca të gjelbërt të ruajtur

PGRRBRSIT:
Për të ndryshuar pak garniturën e pjatave tuaja, mund të përgatisni këtë speca të gjelbër të konservuar të hollë.

P INRBRSIT ·
14 speca jeshile, të prera në shirita
Kripë·
1 ½ qepë, të prera hollë
4 lugë vaj ulliri
½ litër uthull
2 gota sheqer

P PRGATITJA:
1. Pritini skajet e specave. Hiqni farat dhe ndani ato në feta.
2. Lërini specat të pushojnë brenda natës, në ujë të mjaftueshëm me kripë. Kulloj
3. Kaurdisni qepën dhe specat në vaj. Vendosni uthullën me sheqerin në zjarr derisa të tretet.
4. Shtoni specat dhe i lini në zjarr derisa të zbuten.
5. Renditini në një kavanoz të sterilizuar dhe laheni me uthullën. Vulos Vendoseni në një banjë uji për 15 minuta.

Këshillë: Shërbejeni me fajitas të pulës, mishit ose peshkut.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   nuria dijo

  Përshëndetje, do të doja të dija nëse receta mund të bëhet pa sheqer pasi jam diabetik, ose mund të zëvendësohet me stevia ose ndonjë ëmbëlsues tjetër.
  Nuk e di se çfarë funksioni ka sheqeri në recetë, por do të vlerësoja nëse dikush mund të më tregonte se si ta zëvendësoja atë

  Thanks in advance