Spageti me salcë spinaqi dhe djathi

Spageti në salcë spinaqi

Spagetët janë shumë të zhdërvjellët kur bëhet fjalë për të bërë, përveç kësaj, ato janë të shkëlqyera për këtë periudhë të vitit pasi që janë mjaft të ngopura, me pak kalori dhe shumë i freskët. Ndonjëherë kemi zakon ta bëjmë në të njëjtën mënyrë, por sot ju ndihmojmë të krijoni një pjatë të re.

për spageti larë me një spinaq dhe salcë djathi të pasur, një pjatë shumë e shëndetshme dhe e kënaqshme për çdo drekë me partnerin tuaj. Në këtë mënyrë, ne mund të kryejmë një mbrëmje romantike për partnerin tonë për të treguar afeksionin dhe dashurinë që ndjeni.

Përbërësit

 • Spageti.
 • 1 thelpinj hudhër.
 • 250 g spinaq.
 • 100 g djathë të integruar.
 • 200 g krem ​​të lëngshëm.
 • Spërkatja e qumështit
 • Ujë
 • Vaj ulliri
 • Kripë.
 • Trumza.

Preparación

Së pari, ne do të vendosim gatuaj spageti dhe spinaq veç e veç në ujë të vluar. Spageti do të gatuhet për rreth 10-15 minuta dhe spinaqi për 10. Pasi të jenë zier, kullojeni dhe rezervoni.

Pastaj, në një tigan të vogël do të bëjmë salsa. Ne do të vendosim një shi të mirë vaj ulliri dhe kaurdisim spinaqin. Ne do të shtojmë kremin dhe qumështin dhe do të gatuajmë për rreth 5 minuta. Pastaj, ne do të përfshijmë djathin e integruar dhe erëzat, duke trazuar mirë derisa djathi të shkrihet.

Veçmas, në një tigan të gjerë do të kavardisim spagetët me një shi të mirë vaj ulliri dhe hudhër të prerë, në mënyrë që të marrë aromën e tij.

Së fundi, ne do të plating vendosja e një baze të mirë të spagetit të salduar, duke i kripur me salcë spinaqi dhe djathi.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Spageti në salcë spinaqi

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 268

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ana Klumper dijo

  Shumë e pasur dhe e lehtë dhe tani ju merrni spinaq shumë të mirë.
  Ju faleminderit.

 2.   Maria Pinagel dijo

  E shijshme !!!!!!!!