Spageti me karkaleca hudhre

Spageti me karkaleca hudhre, një pjatë shumë e pasur dhe e plotë. Një pjatë e shpejtë për tu përgatitur që do t’ju ​​pëlqente shumë, është ideale për pushime me familjen apo miqtë.

Makaronat janë shumë të popullarizuara dhe janë shumë të larmishmeMund të bëni shumë pjata me të, si kjo me karkaleca deti, është ndryshe por me karkalecat me hudhër është shumë e mirë dhe me shumë aromë.

Dhe nëse ju pëlqen pikant, nuk mund të humbni një kajen për t'i dhënë asaj një prekje pikante.

Spageti me karkaleca hudhre
Author:
Lloji i recetës: Makarona
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 400 gr spageti
 • 400 gr karkaleca deti ose karkaleca deti
 • 2 thelpinj hudhre
 • 1 -2 kajen ose djegës
 • Majdanoz i copëtuar
 • vaj
 • Kripë
Preparación
 1. Për të përgatitur spagetin me karkaleca hudhre, do të fillojmë duke qëruar karkalecat. Ato gjithashtu mund të jenë karkaleca të qëruar ose të ngrirë.
 2. Ne zhvishem hudhër, prerë në feta, prerë kajen.
 3. Vendosim një tenxhere me ujë dhe kripë, kur të fillojë të vlojë në ujë shtojmë spageti, i lëmë të gatuhen derisa të jenë al dente ose derisa të gatuhen, do të ndjekim udhëzimet e prodhuesit.
 4. Ndërsa makaronat po bëhen, ne përgatisim karkalecat me hudhër. Vendosim një tigan me një gaz të mirë vaji, i cili mbulon sipërfaqen e tiganit për t’u ngrohur në nxehtësi mesatare.
 5. Shtoni hudhrën e prerë në feta dhe kajenën, lërini të lëshojnë aromën në vaj me kujdes që të mos marrin ngjyrë, pastaj shtoni karkalecat dhe lërini të gatuhen për disa minuta ose derisa të gatuhen karkalecat.
 6. Ne heqim një pjesë të vajit nga karkalecat, ne rezervojmë.
 7. Kur spageti të jetë gati, kullojini dhe vendosini në tigan ose në një tavë me karkalecat.
 8. Vendosim në zjarr dhe trazojmë gjithçka së bashku, nëse shohim se vaji që kemi rezervuar është i nevojshëm, e shtojmë, shtojmë pak kripë.
 9. Presim majdanozin, e shtojmë në momentin e fundit. Ne shërbejmë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.