Si të përgatitni një shurup me konjak

Shurupi mund të përdoret për puding, krem ​​karamele, ëmbëlsira, puding, ëmbëlsira sfungjer, makina të hollë dhe komposto:

Përbërësit

 • 1/2 filxhan sheqer
 • 1/2 filxhan ujë
 • 1/4 e filxhanit konjak

Procedimientos

Vendosni sheqerin dhe ujin në një tenxhere, zieni derisa shurupi të marrë një pikë të fortë fije (afërsisht dhjetë minuta zierje).
Hiqeni nga zjarri dhe shtoni Konjakun, përzieni me një lugë druri dhe shërbejeni të nxehtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Lucienen dijo

  Recetat janë shumë interesante dhe të shpjeguara mirë, më pëlqejnë shumë.