Kungull i njomë i mbushur me ton me djathë
 
Koha e përgatitjes
Koha e GATIMIT
Koha totale
 
Këto kungull i njomë i mbushur me Cheese Tuna janë një alternativë e shkëlqyer për darkë. E thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, jam i sigurt që do t’i përsërisni.
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 1-2
Përbërësit
 • 1 kungull i njomë i madh
 • 1 qepë të bardhë
 • 2 kanaçe me ton natyral
 • 1 lugë salcë domate
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • Kripë dhe piper
 • Djathë i grirë
Preparación
 1. Lani kungulleshkat mirë, i presim përgjysmë për së gjati dhe i mbajmë mikrovalë me fuqi maksimale derisa të zbuten; rreth 4 minuta. Më pas, e heqim nga furra dhe e lëmë të pushojë për disa minuta para se ta heqim mishin me lugë.
 2. Ndërsa kungull i njomë gatuan, pres qepën të copëtuar mirë dhe skuqeni atë në një tigan me një shi të vajit.
 3. Kur qepa është e butë, shtoni mishin e kungujve, domate dhe ton, sezoni dhe gatuajeni tërësinë për disa minuta.
 4. Së fundi, mbushim kungulleshkat me perzierjen, shtojmë djathin sipër dhe gratin derisa djathi të shkrihet.
 5. Shërbejmë kungulleshkat e mbushura me ton me djathë, të nxehtë
Receta nga Receta kuzhine at https://www.lasrecetascocina.com/calabacines-rellenos-de-atun-con-queso/