Sorbet bukuroshe

Me nxehtësitë e kësaj pranvere po ju sjell një freskim sherbet bukuroshe për të ndarë me miqtë:

Përbërësit

 • 8 pjeshkë të pjekura
 • 2 feta limoni
 • 3 lugë port
 • 3 lugë mjaltë
 • 250 gr sheqer
 • 200 gramë krem ​​qumështi
 • 1 litër shampanjë Akulli i grimcuar sasia e kërkuar

proces
Përziejini pjeshkat me feta limoni, portën, mjaltin dhe sheqerin.
Shtoni akullin e shtypur dhe përziejeni përsëri.

Hiqeni dhe futeni në një enë me krem ​​të fortë dhe shampanjë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   krishtere mateo rodriguez atheorthua dijo

  Unë mendoj se kjo temë është shumë e mirë sepse flet për ushqim të shëndetshëm, dhe siç e dini tashmë, nënat sot pëlqejnë fëmijët e tyre të ushqehen shëndetshëm dhe të rriten shëndetshëm në mënyrë që kur të jenë shumë të moshuar të forcohen, dhe gjithashtu më pëlqen sepse kjo na ndihmon në ushqimin dhe zhvillimin fizik dhe mendor.