Snacks fletë panxhar

Ne do të përgatisim disa sanduiçe të shijshme të gjetheve të panxharit për t'i shijuar si një fillestar të nxehtë ose të shoqërojmë me përgatitje të ndryshme duke përdorur viç, pulë ose peshk dhe kështu të sigurojmë një pjatë të plotë dhe një dietë të ekuilibruar.

Përbërësit:

një pako zarzavate panxhar
1 presh te madh
hudhër të grirë dhe majdanoz, për shije
Vezë 1
1/2 filxhan qumësht të skremuar
miell për të gjitha qëllimet, sasia e nevojshme
Kripë dhe piper i bluar, për shije
rigon, një majë
vaj për skuqje, sasia e kërkuar

Përgatitja:

Zieni zarzavatet e panxharit, kullojeni dhe copëtoni. Përveç kësaj, lani dhe copëtoni preshin shumë imët dhe përziejeni atë me gjethet e panxharit, hudhrën dhe majdanozin e copëtuar, vezën, sezonin me kripë dhe piper dhe sasinë e miellit të nevojshëm për të marrë një pastë si kur bëjmë fritters.

Me një lugë, merrni pjesë të përzierjes dhe skuqini në një tenxhere ose tigan me vajin e nxehtë derisa të marrin ngjyrë të artë në të dy anët dhe më pas rregulloni sanduiçët në një pjatë të mbuluar me fletë thithëse letre për disa çaste para se t’i shërbeni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.