Salcice me bukë të prerë në feta

Salcice me bukë të prerë në feta, ideale për një darkë, meze apo meze, këto role janë të shkëlqyera. Ato janë gjithashtu ideale për përgatitjen e një darke joformale për të gjithë familjen, për të vegjlit do t'i pëlqejnë këto rrotulla me salsiçe Frankfurt me djathë. Si hell janë edhe shumë të mira, mund të priten në copa më të vogla dhe ia vlen të përgatisni një meze, janë shumë të mira.

Këto rrotulla duken si hot dog, janë shumë të mirë dhe përgatiten lehtë dhe të shpejtë. Si hell janë edhe shumë të mira, mund të priten në copa më të vogla dhe mjafton të përgatisni një meze.

Ideale për një darkë argëtuese. Shpresoj t'ju pelqejne!!!

Salcice me bukë të prerë në feta
Author:
Lloji i recetës: Filluesit
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 8 frankfurte jo shumë të majme
 • 16 feta bukë të prerë pa kore
 • 8 feta djathi
 • Vezë 2
 • Therrime buke
 • Vaj për skuqje
Preparación
 1. Për t'i bërë këto salsiçe me bukë të prerë në feta, fillimisht do ta vendosim bukën në banak dhe me një petë e shtrijmë pak dhe e lëmë më të rrafshët dhe më të hollë. Në çdo copë do të vendosim një fetë djathë dhe një sallam frankfurteri.
 2. I kemi rrotulluar të gjitha rrotullat. Hidhni thërrimet e bukës në një enë dhe rrihni vezët në një tjetër. Roletat do t'i kalojmë fillimisht nga veza dhe më pas nga thërrimet e bukës, do të shohim që janë pjekur mirë edhe në skajet.
 3. Vendosim një tigan me vaj të bollshëm, kur të nxehet do të skuqim rolet derisa të marrin ngjyrë të artë të gjitha. Kur te marrin ngjyre te arte i nxjerrim dhe i vendosim ne nje pjate ku do te kemi leter kuzhine per te kulluar vajin.
 4. Dhe ata do të jenë gati.
 5. I sherbejme menjehere kur te jene te nxehta.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.