Sallatë verore me pjeshkë dhe manaferra

Sallatë verore me pjeshkë dhe manaferra

Vera ka mbaruar edhe pse ne refuzojmë ta besojmë. Përgatiteni këtë së shpejti sallatë verore me pjeshkë dhe manaferrat do të jenë të komplikuara ndaj le të përfitojmë para se këto produkte të zhduken nga supermarketet tona. Është gjithashtu një mënyrë e shijshme për të filluar një vakt, a nuk mendoni?

Vera është stina e sallatave dhe ka kaq shumë mundësi... Kombinimet e përbërësve janë të pafundme dhe disa janë këtu për të qëndruar. Ai i pjeshkë dhe djathë, për shembull, të cilin e kemi përdorur shpesh në shtëpi këtë vit dhe që e përdorim sërish sot.

Në këtë sallatë mund të përzieni gjethe jeshile cfare do Këtë herë kam zgjedhur një përzierje marule ajsberg, marule të kuqe dhe çikore. Dhe kjo sallatë ka vetëm pak përbërës kështu që është mirë të gjallërojmë pak bazën mbi të cilën do të shtojmë pjeshkën, djathin dhe nja dy përbërës të tjerë që po ju zbuloj në fletë.

Receta

Sallatë verore me pjeshkë dhe manaferra
Kjo sallatë verore me pjeshkë dhe manaferra është ideale për të nisur vaktet tuaja në muajt më të nxehtë të vitit pasi është shumë freskuese.
Author:
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • Disa gjethe marule Iceberg
 • Disa gjethe marule të kuqe
 • Disa gjethe cikore
 • ½ qepujka
 • 1 bukuroshe
 • një duzinë manaferra
 • Disa feta djathë të kuruar
 • 1 lugë çaji fara luledielli
 • 1 lugë arra të grira
 • Vaj ulliri
 • uthull
 • Kripë
 • piper
Preparación
 1. Lajmë dhe presim gjethet e marules përpara se t'i vendosim në një tas.
 2. Më pas e presim në feta pjeshkën dhe e shtojmë në sallatë.
 3. Më pas shtojmë manaferrat dhe fetat e djathit.
 4. Për të përfunduar shtojmë farat dhe arrat e grira.
 5. I rregullojmë me vaj, uthull, kripë dhe piper dhe e shërbejmë.
 6. Kemi shijuar sallatën verore të freskët me pjeshkë dhe manaferra

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.