Sallatë me thjerrëza me pjeshkë dhe avokado

Sallatë me thjerrëza me pjeshkë dhe avokado

Bishtajoret janë shumë të rëndësishme në dietën tonë. A e dini se nutricionistët këshillojnë të hani nga dy deri në tre racione bishtajore në javë? Gjatë verës, sallatat bëhen alternativa më e freskët për t'i integruar ato në të. Nuk keni guxuar akoma? provoni këtë sallatë me thjerrëza me pjeshkë dhe avokado që sot ju mësoj ta përgatisni.

Es kaq e lehtë dhe aq shpejt përgatisni një sallatë me thjerrëza si kjo, që sapo të provoni një të tillë do të dëshironi të provoni më shumë. Kanaçet e konservuara me bishtajore gjithashtu e bëjnë shumë më të lehtë detyrën. Thjesht hapni kavanozin dhe pastroni thjerrëzat nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm për t'i shtuar në sallatë.

Përveç kësaj, kjo lloj sallate pranon një shumëllojshmëri të gjerë të kombinimeve të përbërësve. Në këtë rast avokado dhe pjeshkë janë kryesoret. Dhe ndërsa e para futet në sallatë ashtu siç anashkalohet e dyta. frutat e skuqura janë një shtesë fantastike për këtë lloj sallate, mbajeni faktin! A do të guxoni ta përgatisni?

Receta

Sallatë me qiqra me pjeshkë dhe avokado
Kjo sallatë me thjerrëza me pjeshkë dhe avokado është ideale për verën. E freskët, e ushqyeshme dhe e shijshme, si dhe e lehtë dhe e shpejtë për t'u përgatitur. Çfarë tjetër ju duhet për ta provuar?
Author:
Lloji i recetës: perime
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 qepë pranvere
 • 1 domate e madhe
 • 1 kavanoz me thjerrëza të konservuara
 • 1 aguacate
 • 2 pjeshkë
 • Vaj ulliri
 • Nenexhik
 • Lëng limoni
 • uthull
 • Kripë
 • piper
Preparación
 1. Prisni qepën e pranverës dhe domatet e presim në kubikë. Vendosini të dy përbërësit në një tas ose sallate dhe lërini mënjanë.
 2. atëherë hapim kavanozin me thjerrëzat, I hedhim në një kullesë dhe i lajmë me ujë të ftohtë të rrjedhshëm. Pasi i kullojmë i shtojmë në sallatë.
 3. Ne gjithashtu inkorporojmë avokado e prerë në kubikë.
 4. Pasi të jetë bërë, qërojmë pjeshkët dhe i presim në kubikë për t'i skuqur në një tigan shumë të nxehtë të lyer me vaj.
 5. Përgatisni vinegrette. Për ta bërë këtë, ne përziejmë në një enë tre lugë vaj ulliri, një lugë çaji mente të grirë, një lugë uthull, kripë dhe piper sipas shijes.
 6. Për të mbaruar ne inkorporojmë pjeshkën në sallatë dhe vishni atë.
 7. Përziejmë dhe shijuam sallatën me thjerrëza me pjeshkë dhe avokado.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.