Sallatë me qiqra me patate dhe brokoli për verën

Sallatë me qiqra me patate dhe brokoli për verën

Kur shfaqen temperaturat e larta merak bishtajore Mund të jenë të rënda, por kjo nuk është arsyeja pse ne duhet të heqim dorë prej tyre. Sallatat bëhen një alternativë e shkëlqyer për të vazhduar të shijoni bishtajore. Për ta testuar këtë sallatë me qiqra me patate dhe brokoli për verën.

E mira e këtyre sallatave është se përveçse janë shumë të plota, përgatiten shpejt. Ato janë gjithashtu një bast freskues, pasi mund të ruhen në frigorifer deri në një kohë të shkurtër para se t'i konsumoni. Mund t'i çoni edhe në plazh në një frigorifer!

Qiqrra, patate dhe brokoli janë përbërësit kryesorë të kësaj që propozojmë sot që ka edhe qepë, sardelet në vaj, ullinj dhe rripa specash të pjekur. Dhe që mund ta përgatisni me atë që keni në shtëpi, duke zëvendësuar tonin me sardelet ose bishtajat me brokolin, për të dhënë disa shembuj.

Receta

Sallatë me qiqra me patate dhe brokoli për verën
Po kërkoni një sallatë të shpejtë, të freskët dhe të plotë për verën? Provoni këtë sallatë me qiqra, patate dhe brokoli.
Author:
Lloji i recetës: Sallatat, Bishtajoret
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 tenxhere me qiqra të gatuara
 • 2 patate të mesme
 • ½ brokoli në lule
 • 1 kallëp sardele në vaj
 • 12 ullinj
 • Disa rripa piper të kuq të pjekur
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • piper
Preparación
 1. Hapni kavanozin me qiqrat, pastrojini nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm dhe ruajini në një kullesë.
 2. pastaj, qërojmë patatet, i presim në kubikë dhe i ziejmë në një tenxhere me ujë të kripur derisa të zbuten.
 3. Në të njëjtën kohë Ne gatuajmë edhe brokolin për 4 minuta në një tigan tjetër me ujë të kripur.
 4. Pasi të jetë gatuar dhe freskohen përbërësit, i kullojmë mirë dhe i vendosim në një enë bashkë me qiqrat.
 5. Shtoni ullinjtë të grira, sardelet e grira me një pjesë të vajit të tyre dhe rripat e piperit.
 6. Së fundi, sezonin me vaj, kripë dhe piper dhe përziejeni.
 7. Kemi shijuar sallatën me qiqra me patate dhe brokoli të freskët.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.