Kalori të ulëta: sallatë me mollë dhe perime

Sot ju prezantoj këtë recetë të shijshme për sallatën me mollë dhe perime me pak kalori, që përbën një mundësi tjetër për të shijuar dhe përfshirë frutat dhe perimet në dietën tuaj ditore.

Përbërësit:

3 mollë
250 gram karota
1 aguacate
Pepino 1
Kripë dhe piper, një majë
vaj ulliri dhe lëng limoni, për shije
marule gjalpë, për shije

Përgatitja:

Qëroni dhe prerë mollët në feta të holla dhe qëroni avokadon, hiqni kockën dhe prerë atë në feta. Tjetra, grijeni karotat, qëroni kastravecin dhe prerë atë në feta.

Përgatitni një pjatë të madhe dhe rregulloni fetat e mollës rreth buzës dhe fetat e avokados sipër. Në qendër të pjatës, derdhni karotat e grira dhe fetat e kastravecit. Në fund, shtoni disa marule gjalpë të prera në shirita të imëta të julienës dhe sezoni me një majë kripe, piper dhe hidhni vaj ulliri dhe lëng limoni. Llokoçis dhe gati për shije.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.