Sallatë e tymosur dhe domate qershi

Sallatë e tymosur dhe domate qershi

Sallatat ato janë një pjatë e përsëritur në tryezën time; ato na lejojnë të ndërthurim shije dhe ngjyra të shumta. Shpërthimi i ngjyrës në këtë sallatë na bën të mendojmë për verën dhe megjithatë asgjë nuk na pengon ta provojmë atë në mes të dimrit. Marule, domate qershi dhe salmon i tymosur dhe merluc janë përbërësit kryesorë të tij.

I tymosur ato përshtaten në mënyrë të përsosur në sallata të freskëta si këto. Pirja e duhanit është një teknikë shumë e njohur për ruajtjen e produkteve të tymosura dhe si e tillë nuk është e vështirë të gjesh këtë lloj produkti. Aroma e saj sjell një prekje shumë të veçantë në sallatë dhe një strukturë më shumë që bie në kontrast me shpërthimin e qershisë me ngjyrë dhe marule të ndryshme.

Sallatë e tymosur dhe domate qershi
Kjo sallatë me domate të tymosur dhe qershi mund të bëhet gjatë gjithë vitit, provojeni!

Author:
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • Gjethe marule të përziera; jeshile, romake, eskalora ..
 • 100 g salmon i tymosur
 • 50 g merluc i tymosur
 • 12 domate qershi (e imja në ngjyra të ndryshme)
 • Rrush të thatë (opsionale)
 • Vaj ulliri ekstra i virgjer
 • Uthull balsamike
 • Kripë
 • Piper i zi i sapo bluar

Preparación
 1. Ne lahemi mirë gjethe marule nën ujë të rrjedhshëm të ftohtë. I kullojmë dhe i vendosim në një tas sallate ose tas.
 2. Tjetra, ne prerë salmon i tymosur dhe merluc. Ne i përfshijmë ato në sallatë.
 3. Lajmë domatet e qershisë dhe i shtojmë në sallatë, prerë në gjysmë.
 4. Shtoni rrush të thatë.
 5. Ne përgatisim një vinaigretë me vaj ulliri ekstra të virgjër, uthull, kripë dhe piper të zi të sapo bluar. Ne tundim dhe veshim sallatën me të.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 105


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.