Sallatë me dardhë të skuqur me djathë blu dhe arra

Sallatë me dardhë të skuqur me djathë blu dhe arra

Sallatat janë një element kryesor në kuzhinën time dhe ato gjithashtu kanë një vend në tryezë këtë Krishtlindje. Kjo sallatë me dardhë të skuqur me djathë blu dhe arrat, konkretisht, janë ideale për një muaj feste. Është e thjeshtë por kombinon disa përbërës që ne i përdorim shpesh.

Më pëlqen shumë prekja që i shtojnë kësaj sallate dardhat e skuqura. Jo vetëm sepse është një pickim i butë dhe me lëng, por edhe sepse shtoni një prekje të ngrohtë e cila vlerësohet veçanërisht në këtë periudhë të vitit. Me këto kombinohet në mënyrë perfekte djathë blu, prandaj nuk e kemi humbur rastin ta inkorporojmë.

Sa ju pëlqen djathi blu? Nëse jeni adhurues të këtij djathi, do të prireni ta shtoni në sasi më të mëdha. Megjithatë, në përvojën time idealja është ta shtoni në doza të vogla në mënyrë që të jeni në gjendje të identifikoni shijen e tij, por që të mos kamuflojë të tjerët. A guxoni ta përgatisni?

Receta

Sallatë me dardhë të skuqur me djathë blu dhe arra
Sallata me dardhë të skuqur me djathë blu dhe arra që ju inkurajojmë të përgatisni sot është perfekte për festën tuaj të radhës në shtëpi. Marrë shënim!

Author:
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 4 grushta marule dhe/ose lakër jeshile të ndryshme
 • 2-3 lugë djathë blu
 • 2 dardha konference
 • Një grusht arra
 • ¼ qepë e bardhë
 • Vaj ulliri
 • Uthull musht molle
 • Kripë

Preparación
 1. Ne lajmë marule, e kullojmë mirë dhe e vendosim në fund të një tasi sallate.
 2. pastaj, shtojmë djathin blu qepë e bardhë e grimcuar dhe e grirë.
 3. Shtoni pak kripë, sezonin me vaj dhe uthull dhe përzierje.
 4. atëherë i qerojme dardhat dhe i presim ne copa jo shume te trasha.
 5. Lyejmë një tavë me yndyrë dhe kaverdisim copat e dardhës derisa të marrin ngjyrë dhe të zbuten. Pasi të jetë bërë, shtojmë dardhën në sallatë.
 6. Për të mbaruar shtojmë një arrë për të shijuar këtë sallatë dardhe të skuqur me djathë blu dhe arra.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.