Sallatë marule e freskët me arra

Sallatë e maruleve dhe arrave të freskëta

L Salads ato janë një darkë shumë i ngopur dhe shumë i shëndetshëm, meqenëse mund të hamë një sasi të madhe, të ngopemi dhe ta dimë që ato nuk përmbajnë shumë kalori, sepse përbërësit janë shumë të shëndetshëm.

Prandaj, sot e paraqes këtë sallatë marule e freskët me arra, në mënyrë që darkat tani e tutje të jenë të lehta dhe të shëndetshme në mënyrë që t'ju ndihmojnë të kryeni dietat që bëhen në këtë kohë për të përgatitur trupin për Verën.

Përbërësit

 • Marule
 • Proshutë York.
 • Domatet Cheris.
 • Arra amerikane.
 • Për vinaigretën:
 • Vaj ulliri
 • Kripë.
 • Uthull.
 • Trumza.

Preparación

Kjo recetë nga sallatë e freskët me arra Shtë shumë e thjeshtë për tu bërë dhe ne mund të bëjmë disa për çdo natë, duke ndryshuar përbërësit në mënyrë që të mos hamë gjithmonë të njëjtën gjë.

Arrat që kam përdorur janë arra amerikane, një lloj arre e vogël, por shumë e shijshme. Shtë një mënyrë për të qenë në gjendje të përfitojmë nga pemët që kemi në kopsht. Nëse nuk i gjeni, mund të përdorni arra normale.

Së pari ne do të larë dhe prerë marule në xhulinë të mirë. Gjithashtu, ne do të prerë domate cheris në lagje. Përveç kësaj, ne do të qërojmë arrat dhe do të presim proshutën në sheshe të vogla.

Më pas, ne do të mbledhim gjithçka në një tas dhe do ta veshim atë me një vinaigretë. Për ta bërë këtë, ne do të vendosim në një tas 2 lugë vaj ulliri, pak kripë dhe një shi të vinaigretës. Ne do të rrahim gjithçka me disa shufra dhe do ta derdhim mbi sallatë.

Më shumë informacion - Sallatë me salmon të tymosur dhe djathë

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Sallatë e maruleve dhe arrave të freskëta

Koha e përgatitjes

Koha totale

Kilokalori për racion 104

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.