Sallatë makarona me qershi dhe djathë të freskët

Sallatë makarona me qershi dhe djathë të freskët

Nxehtësia ka transformuar tryezën tonë. Sallatat dhe, në përgjithësi, pjatat më të lehta tani janë më të spikatura në menunë javore sesa ato që kemi përgatitur muaj më parë. Sallatat janë një mënyrë më verore për të prezantuar makaronat; dje po e përgatisnim këtë në shtëpi sallatë makarona me qershi dhe djathë të freskët.

E thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, kështu janë edhe sallatat me makarona të ftohta. Gjatë kohës që makaronat janë gatuar, ne mund të përfitojmë nga përgatitja e përbërësve të tjerë: qershi, djathë i freskët, ton dhe ullinj. Saladshtë një sallatë ideale për ta marrë në plazh me një gropë dhe është fantastike me pak majonezë.

Sallatë makarona me qershi dhe djathë të freskët
Sallata makarona me qershi dhe djathë të freskët shërbehet shumë e ftohtë dhe për këtë arsye është ideale për të kompletuar menunë tonë në këtë periudhë të vitit.

Author:
Lloji i recetës: Kryesor
Shërbime: 2-3

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 150 g makarona
 • 16 domate qershi
 • 2 kanaçe ton në vaj ulliri
 • Cheese djathë të freskët
 • ullinj
 • 3 lugë majonezë
 • 1 lugë çaji uthull sheri

Preparación
 1. Ne gatuajmë makaronat në një tenxhere me shumë ujë të kripur, duke ndjekur udhëzimet e prodhuesit.
 2. Derisa, në një tas sallatë Vendosni domatet e qershisë përgjysmuar, tonin e kulluar, djathin e freskët të prerë në kubikë dhe ullinjtë, pjesën e plotë, pjesën e copëtuar.
 3. Kur makarona është bërë ftohemi nën rubinet me ujë të ftohtë dhe kullojeni. Pasi të kullohet e shtojmë në tasin e sallatës.
 4. Në fund, hedhim një spërkatje me uthull sheri dhe majoja. Ne trazojmë dhe vendosim në frigorifer derisa të shërbejmë.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.