Sallatë gruri dhe perimesh

Përbërësit:
1 dhe ½ gota grurë të bluar
1 pimiento rojo
4 domate të pjekura
4 tranguj
1 spec jeshil
1 lugë gjelle qimnon
2 lugë nenexhik të freskët
1 lugë çaji majdanoz
Lëngu i 6 limonëve
Kripë dhe vaj ulliri

Përpunimi:
Lani dhe qëroni domatet, kastravecat dhe specat. Prisni në copa shumë të vogla.
Vendosni grurin e bluar në një tas. Shtoni perimet, 6 lugë vaj, lëngun, mentën e grirë hollë, qimnon dhe majdanozin e copëtuar. Përziejeni dhe lëreni të pushojë në frigorifer. Para se të shërbeni sezonin për shije.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sallata perimesh dijo

  Mmmm receta juaj tingëllon e shijshme dhe shumë ushqyese, unë do ta provoj dhe do t'ju tregoj. Unë jam vegjetarian dhe më pëlqen të gjej receta ushqyese pa produkte shtazore. Faleminderit!

 2.   NLM dijo

  Faleminderit shume. Unë shpresoj se ju pëlqen.