Sallatë frutash, kos dhe mascarpone

Sallatë frutash, kos dhe mascarpone

me temperaturat e larta të verës Veryshtë shumë e zakonshme që humbasim oreksin tonë dhe duam hidratim vetëm duke pirë ujë. Ju kurrë nuk duhet të ndaloni së ngrëni kështu, edhe nëse humbni oreksin tuaj, një mënyrë e mirë për të ngrënë për tu hidratuar është të hani copa frutash.

L frutat janë të kënaqshme dhe shumë të shëndetshme dhe, përveç kësaj, na ndihmon të qetësohemi në ditë të nxehta si ato që po kalojmë tani. Dhe, për ta bërë këtë recetë edhe më të pasur, ne e shoqërojmë atë me një përzierje të pasur me kos dhe mascarpone. A ju pëlqen?

Përbërësit

 • Pjeshkë.
 • Qershi
 • Ananasi.
 • Kos i thjeshtë grek.
 • Vaskë djathi Mascarpone.

Preparación

La sasia e përbërësve Për këtë recetë do të ndryshojë në varësi të darkave që shijojnë këtë ëmbëlsirë, kështu që unë ju kam dhënë vetëm përbërësit në përgjithësi dhe jo sasitë, pasi ky frut në frigorifer zgjat për disa ditë.

Së pari, ne do të bëjmë përzierje kos dhe mascarpone. Për ta bërë këtë, në një tas të madh do të hedhim vaskën mascarpone dhe do ta trazojmë pak në mënyrë që të humbasë trupin, do të shtojmë koset dhe do t’i trazojmë përsëri derisa të dy përbërësit të integrohen mirë, duke lënë një krem. Nëse keni diçka me zhurmë mund ta lehtësoni me pak qumësht. Ne do ta rezervojmë këtë në frigorifer.

Pastaj hajde prerja e të gjithë frutave në zare. Ne do të heqim kockën qendrore nga qershitë dhe do t'i presim në gjysmë; Ne do ta heqim pjeshkën dhe do ta vargëzojmë, duke u përpjekur të mos arrijmë në gropë; dhe ne do të heqim ananasin dhe do të heqim trungun qendror. Nëse preferoni mund të përdorni kanaçe frutash në shurup, por ajo natyrale është shumë më e shëndetshme.

Në fund, në një tas do të vendosim të gjithë frutat e prerë në kubikë dhe do t’i përziejmë mirë. Për të koha për të shërbyer Do të vendosim një bazë kosi dhe krem ​​mascapone, sipër do vendosim frutat dhe për zbukurim do vendosim pak krem.

Sallatë frutash, kos dhe mascarpone

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Sallatë frutash, kos dhe mascarpone

Koha totale

Kilokalori për racion 132

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.