Sallatë ananasi dhe mango freskuese!

Sallatë me ananas dhe mango

Ne kemi nisur verën me termometrin që shënon një temperaturë të lartë në të gjithë Spanjën. Për ta luftuar atë në tryezë, sallatat paraqiten gjithmonë si një fillestar i mirë. Aq më tepër nëse përmban fruta të freskëta si ky nga ananas dhe mango. Një sallatë shumë e thjeshtë dhe shumë freskuese!

Një shtrat marule, një mango dhe disa feta ananasi bëjnë një kombinim freskues dhe plot ngjyra. Këshillohet të përdorni fruta të freskëta, por gjithmonë mund të përdorni fruta të konservuara siç ka qenë rasti. Këtë herë kam përdorur një kanaçe me ananas natyral në lëngun e vet dhe e kam përdorur këtë për veshjen.

Përbërësit

Per dy

 • 3 grushte marule
 • 1 mango mesatare
 • 4 feta ananasi
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • Uthull balsamike
 • piper
 • Kripë
 • Lëng ananasi

përpunim

Ne lajmë marule. Ne e bëjmë atë fletë pas fletë nën rrjedhën e ujit të ftohtë. Pastaj e kullojmë dhe e përdorim për të krijuar një shtrat mbi tasin e sallatës.

Ne përgatisim një salcë me vaj ulliri ekstra të virgjër, uthull, kripë dhe piper dhe sezonin e maruleve

Ne prerë mango dhe ananasin në feta, dhe i vendosim në marule. Jini pak krijues, është gjithmonë mirë të kujdeseni për prezantimin.

Në fund hedhim mbi copat e frutave pak nga lëng ananasi për të rritur ëmbëlsinë e saj.

Sallatë me ananas dhe mango

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Sallatë me ananas dhe mango

Koha e përgatitjes

Koha totale

Kilokalori për racion 98

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   AGNES dijo

  NGA Përshëndetjet dhe urimet e Ekuadorit për ndarjen e këtyre kënaqësive. E KAM GATUAR KIST RECETIP, SHUMY TOOD MIR AND DHE DELICIOZUES! VAZHDONI BOTIMIN E KETYRE Receta me fruta që bëjnë mirë për shëndetin tuaj. SHIHEMI SE SHPEJTI